Hakkımızda

Büyükelçilikler ve Başkonsoloslukları vize hizmet kalitesini arttırmak amacıyla bir sürü tedbir almış, ancak eleman sayısı yetersizliği, çalışma alanı vb. sınırlı nesnel koşullardan ötürü istenilen ideal durum elde edilememiştir. Son yıllarda Dünyada birçok ülke Büyükelçilik ve Başkonsoloslukları da aynı sorunla karşılaşmış olup, vize başvuru merkezi kanalıyla başvuruda bulunan kişilere daha kapsamlı ve verimli hizmet vermeye başlamışlardır. Bu nedenle, vize talebi yüksek olan ülke Büyükelçilik ve Başkonsoloslukları vize başvuru merkezi yeni model uygulamasını hayata geçirmiş durumdadır.

Ankara Vize Başvuru Danışmanlık Merkezi Ltd. Şti.  (AVBM) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak AVBM, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir . Başlıca faaliyet alanları aşağıda sıralanmıştır:

(1) Vize başvurusunda bulunan şahısları kabul etmek. Büyükelçilik/Başkonsoloslukların ve yetkililerinin taleplerine göre her tür vize başvuru evraklarını düzenlemek.

(2) Başvuruda bulunan şahıslara yönelik ara işlem hizmeti vermek: Temel bilgilerin girilmesi, yetkili vize merkezleri ve Büyükelçilik/Başkonsolosluklar için randevunun alınması, pasaport, vize ve başvuru evrakları teslim etmek ve teslim almak vb. hizmetleri içermektedir.

(3)Büyükelçilik/Başkonsoloslukların talebi doğrultusunda, vekaleten vize harcı, ekspres vize harcı ve süper ekspres vize harcı tahsil etmek, Büyükelçilik/konsoloslukları temsilen pasaport ve vizeleri başvuruda bulunan şahıslara teslim etmek.

(4) Büyükelçilik/Başkonsoloslukların talebi doğrultusunda ilgili vize bilgilerini yayınlamak, web sitesi, kabul salonu danışma masası, danışma telefon hattı , e-mail vb. kanallarla başvuran şahısların sorularını yanıtlamak ve ilgili yardımı sağlamak.

(5) Büyükelçilik/Başkonsoloslukların talepleri doğrultusunda başvuruda bulunan şahıslara yönelik diğer gerekli hizmetleri sağlamak.

(6) Bu web sitesi sitesi AVBM şirketine bağlı olarak Vize başvurusu içerikli bilgiler paylaşmakta ve alınan danışmanlık hizmetleri yine AVBM tarafından sunulmaktadır. Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere tüm illerden yapacağınız başvurular için hizmet verilmektedir.

(7) Alınan ücretler hizmet bedeli karşılığında adınıza faturalıdır. Yetkili vize merkezleri merkezlerinin Koordinasyon ve Konsolosluk Vize Harcı ücretleri bu faturaya dahil değildir. Ücretler hakkında detaylı bilgi için iletişim kurulması gerekmektedir.

(8) Güvenlik güçlerine hizmet bedelinde arttırıma gidilmeden en az %25 ve Gazilere %50 indirim uygulanır. Şehit ailelerine ise hizmetler tamamen ücretsiz sunulur. Başvuru sahibi bu durumlardan herhangi birine sahipse belgelemekle yükümlüdür.

Menü