Yurtdışı seyahatlerine dair öncelikle pasaport ile vize şartlarının üzerinde durulur. Bu konulara konsolosluklar üzerinden netlik kazandırmanız esas alınır. Çoğu şehirde yer alan yetkili mercilerin telefon numaraları ve resmi siteleri mevcut durumda. Örnek vermek gerekirse Gaziantep Fahri Konsolosluğu bunlardan bir tanesidir ve hafta içi çalışma gösterir.

Gaziantep Konsolosluğu Telefon Numarası

Gaziantep Fahri Konsolosluğu üzerinden işlem görmek adına önceliğiniz aktif olduğu süreleri değerlendirmek olmalı. Hatta merak ettiklerinizi sorgulamak adına iletişim bilgilerini de ele alabilirsiniz. Bunun için:

 • Aktif telefon numarası +09 342 337 52 25 şeklinde paylaşılır.
 • Telefon yerine isteyenler e-mail yoluyla da görüşme sağlayabilir.

Fahri Konsolosluklar sadece hafta içi olacak şekilde T.C. vatandaşlarının başvurularını değerlendirmeye alır. Hatta bunun için belirlenen saat aralıkları 09.00 ile 17.00 şeklindedir.

Gaziantep Konsolosluk Randevu Alma

Vize işlemleri söz konusu olduğu zaman randevu şartı öne sürülür. Gaziantep Fahri Konsolosluğu bünyesinde randevu işlemlerine geçmeniz ve belgelerinizi ibraz etmeniz beklenir. Bunun için vatandaşlar T.C. kimlik numarası ile online randevuya yer verebilir.

Sadece online değil akabinde iletişim numarası dahilinde de randevuya geçilebilir. Fahri konsolosluklar aktif telefon numarası ile çağrı merkezlerine dair resmi siteden paylaşımlarda bulunur. Bu durum vize ya da pasaport işlemlerine dair randevu aşamasını kısa tutmanızı mümkün kılar.

Alman Konsolosluğu Gaziantep

Gaziantep Fahri Konsolosluğu ülkeleri baz alarak işlem görür. Örneğin Almanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlar bu yönde tercihini yaparak randevuya geçer. Almanya seyahatlerine dair:

 • Kimlik ile seyahat belgelerinin her birini hazırlamanız beklenir.
 • Belgeler ile randevu gününde bizzat müracaat etmeniz istenir.

Alman Konsolosluğu diğerleri gibi Cumartesi ile Pazar günleri kapalıdır. Bunun üzerine T.C. vatandaşlarının sadece hafta içi 5 gün randevuya yer vermeleri istenir. Belirtilen gün ve saat içerisinde konsolosluk işlemlerine geçmeleri beklenir.

Gaziantep Alman Konsolosluğu Telefon Numarası

Söz konusu randevu olduğu zaman vatandaşların önceliği Gaziantep Fahri Konsolosluğu iletişim bilgilerini ele almak oluyor. Bunun için başı çeken telefon numarası olur ve eksiksiz olarak çevirenler müşteri temsilcileri ile iletişime geçer. Şöyle ki:

 • +90 342 337 14 88 şeklinde belirtilen numara üzerinden görüşme sağlanabilir.
 • Randevuya ilişkin isteyenler online işlemlere de resmi siteden başvurabilir.

Konsolosluk telefon numarası gibi e-posta adresinin de üzerinde durulabilir. Vize, pasaport ya da vatandaşlık adına merak ettiklerinizi tüm bu iletişim servisleri üzerinden ele alabilirsiniz. Hatta dilerseniz danışmanlık hizmetlerine de yönelebilir ve tüm bu konulara dair profesyonel yardım alabilirsiniz.

Gaziantep İtalya Konsolosluğu

Gaziantep’te sadece Almanya seyahatlerine dair konsolosluk hizmetlerine yer verilmiyor. Bunun ardından İtalya’da gelir ve ülkeye seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarına tüm prosedürler belirtilir. Prosedürlere uygun olanlar Gaziantep Fahri Konsolosluğu randevuları neticesinde harekete geçebilir.

İtalya Konsolosluğu çalışma saatleri de benzerlik gösterir. Almanya gibi tekrardan hafta için başvurulara geçmeniz beklenir. Belirtilen saatler ise 09.00 – 17.00 şeklindedir. Bu süreler dahilinde randevu alanlar İtalya seyahatleri için vize başvurularında bulunabilir.

Gaziantep İngiltere Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu olarak ülkelere göre ayrı mercilere yer verilmiştir. Bunlar arasında İngiltere’de katılmış ve seyahat edecek olan vatandaşların başvuruları değerlendirmeye alınmıştır. Vize başvurularında:

 • Başvuru formu talep edilir ve zorunlu evrakların toplanması istenir.
 • Harç ödemelerini gerçekleştirir ve randevuya yer verirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu telefon numarası olarak 0342 255 50 25 ele alınmalıdır. Aynı zamanda hafta için çalışma saatleri olarak 08.30 ile 18.00 aralığına yer verildiğini unutmamak gerekir. Son olarak teknik çalışmalar için de sadece Cumartesi günleri saat 10.00 ile 14.00 aralığına yer verilmiştir.

Gaziantep Irak Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu olarak bir diğer ülke Irak olarak ele alınmıştır. Adı üstünde Irak vize başvurularına dair bu merkez üzerinden randevuya geçmek gerekir. Randevu için de +90 342 322 46 10 telefon numarasını dikkate alarak müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Randevu için sadece telefon numarasını değil mail adresini de ele alabilirsiniz. Sonuç olarak Irak seyahatleriniz öncesinde bizzat başvuruda bulunmak için randevunuzu almanız önem arz eder. Ancak bunun üzerine yetkili merciler ile görüşme sağlar ve vize işlemlerini tamamlayarak ülkeye giriş yapabilirsiniz.

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Şehirde pek çok ülkeye dair fahri konsolosluklar mevcut durumda. Örneğin İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu bunlar arasına katılmış ve seyahat öncesinde vize işlemlerine geçmeniz beklenmiştir. Vizeye dair:

 • Aktif telefon ile e-posta üzerinden randevu almanız sağlanır.
 • Hafta içi 10.00 ile 16.45 saat aralığında bizzat başvuruya geçilebilir.

Konsolosluk adına merak edilen hususlar bu yönde oluyor. Gerek iletişim bilgileri gerekse çalışma saatleri ele alınıyor. Resmi siteden vize ile pasaport prosedürleri dahi açıklanıyor. Geriye seyahat edecek olan vatandaşları prosedürlere göre harekete geçmeleri kalıyor.

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Bir diğer ülke merkezi olarak Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu da şehirde yerini almıştır. Adı üstünde Gaziantep’te ikamet eden T.C. vatandaşları Hollanda seyahatlerine dair bu merkez üzerinden işlem görmektedir.

Hollanda Konsolosluğu işlemlerine dair merak ettiklerinizi telefon numarasını çevirerek öğrenebilirsiniz.

Bu yolla yetkili temsilciler bağlanır ve vize kriterlerine dair bilgi verir. Hemen arkasından aktif e-posta adresi dahi gelir. Her birinden sadece hafta içi olacak şekilde randevu almanıza izin verilir. Hollanda vize başvurularınızı randevu gününde bizzat yapmanız beklenir.

Avusturya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Son olarak bu ülkeler arasında Avusturya’da katılmış ve seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarına yol gösterilmiştir. Nitekim Konsolosluk bünyesinde alınan randevulara göre vizeniz değerlendirilir ve olumlu yönde sonuç alanların ülkeye giriş yapmalarına izin verilir. Öncesinde:

 • Pasaport, özlük belgeleri ve vize başvuru formu gibi evrakların hazırlanması istenir.
 • Harç ile başvuru ödemelerine karşı konsolosluk randevularına yer verilir.

Randevular diğerlerinde olduğu gibi sadece hafta içi 5 gün içerisinde netlik kazanır. T.C. vatandaşları parmak izi uygulamaları söz konusu olduğu için bizzat başvuruda bulunur. Bu adımlar üzerinde Avusturya seyahatlerine dair izinlerini alarak harekete geçmeleri mümkün hale gelir.