Davetiye İle Almanya Seyahati

Almanya’da yaşayan ailenizi, akrabanızı veya bir tanıdığınızı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, adınıza gönderilmiş bir davetiye belgesine ihtiyacınız vardır. Eğer bir davetiye mektubunuz yoksa Almanya’da yaşayan kişiden bunu talep edebilirsiniz. Tek yapması gereken bağlı bulunduğu belediyeye giderek sizin adınıza bir davetiye göndermek istediğini söylemek. 

Almanya’da yaşayan kişinin sizin adınıza davetiye gönderebilmesi için sizin ikamet adresinize ve pasaport bilgilerinize ihtiyacı olacaktır. Eğer Almanya’da geçireceğiniz süre boyunca masrafları Almanya’da ki kişi karşılayacak ise gelir durumunu belgelemek zorunda kalacaktır. Masrafları karşılamayacağını beyan ederse davetiye ona göre gelecek olup, sizin burada ki gelir durumunuzun veya banka hesabınızda orada ki masrafları karşılayabilecek kadar yeterli olması gerekmektedir. Davetiyeniz geldi ise hemen hazırlamanız gereken belgelerin listesine geçelim.

Gerekli Evraklar

Davetiye ile Almanya’ya gitmek için gerekli evraklar:

  1. En az 1 yıl geçerli olan pasaport.
  2. Biyometrik fotoğraf.
  3. Davetiyenin aslı.
  4. Seyahat sağlık sigortası.
  5. Tam temkinli nüfus kayıt örneği.
  6. Mesleki belgeler.
  7. Son 3 aylık banka hesap dökümü.
  8. Varsa gayrimenkul fotokopileri.
  9. Geliri olmayan ev hanımı ve öğrenciler, masrafları kim karşılayacak ise ona ait meslek ve banka hesap dökümü belgeleri.

Önemli Bilgilendirme: Almanya vize başvurusu için İDATA kurumu yetkilendirilmiştir. Konsolosluğa gelmeden vize başvuru yapabilirsiniz. 

Davetiye Örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü