Bursa Fahri Konsolosluğu, birçok farklı ülkenin fahri konsolosluklarından oluşur. Fahri konsolosluklar vize işlemlerini, vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirirken, vize işlemleri çoğunlukla ülkelerin Ankara, İstanbul ve İzmir başkonsolosluklarına yapılır.

Bursa’da Bulunan Fahri Konsolosluklar Hangi Ülkelerindir?

Bursa Fahri Konsolosluğu içinde, birçok ülkenin fahri konsolosluğu bulunur. Bursa’da; Kazakistan, Estonya, Litvanya, Malezya, Moğolistan, İtalya, İspanya, Kosova, Polonya, İngiltere, Slovakya, Pakistan, Nijer, Bosna Hersek, Çin Anshan, Almanya, Avusturya, Brezilya, Letonya, Belarus, Ukrayna, Moldova, Belçika, Srilanka ve Özbekistan fahri konsoloslukları bulunur.

Polonya Bursa Fahri Konsolosluğu Görev Alanları Nerelerdir?

Polonya Bursa Fahri Konsolosluğu görev alanları, Bursa başta olmak üzere; Kocaeli, Balıkesir, Sakarya, Çanakkale, Kütahya, Bilecik illeridir. Türk vatandaşları, Polonya’ya seyahat için vize başvurularını Polonya Ankara Büyükelçiliği’ne yapmak zorundadır.

Polonya Bursa Fahri Konsolosluğu ile Nasıl İletişim Kurulur?

Polonya Bursa Fahri Konsolosluğu; Organize Sanayi Bölgesi, 75. Yıl Bulvarı, Nilüfer’dedir.

Polonya fahri konsolosluğu; Polonya’nın ve Türkiye’nin resmî tatil günlerinde hizmet vermez.

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu Görev Yerleri ve İletişim Numaraları Nedir?

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu görev yerleri arasında; Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Bilecik illeri bulunur. Fahri konsolosluk, İstanbul Alman Başkonsolosluğu dış temsilciliğine bağlıdır.

Bağlarbaşı Mahallesi, 1. Sedir Sokak No: 10 Evke Onyx İş Merkezi Kat 4 D: 27’de bulunan fahri konsolosluk iletişim numaraları telefon ve faks numaralarından oluşur.

 • Telefon numaraları: +90 224 222 20 97 ve +90 224 221 00 99
 • Faks numarası: +90 224 221 86 48

Almanya’nın Bursa Fahri Konsolosu Sabine Sibel Cura Ölçüoğlu’dur.

Bosna Hersek Bursa Fahri Konsolosluğu Görevleri Nelerdir?

Bosna Hersek Bursa Fahri Konsolosluğu, Bursa ve çevre illerine hizmet verir. Bursa ve çevresinde oturan Bosna Hersek vatandaşlarının tüm konsolosluk işlemlerini gerçekleştiren fahri konsolosluk; diplomatik yetkiye sahip değildir. Ancak ticari vize işlemleri adına hizmet verir.

Bosna Herkes vatandaşlarının;

 • Seyahat belgelerini
 • Beyannameleri
 • Kimlik doğrulama işlemleri
 • Doğum ve ölüm sertifikaları
 • Evlenme ve boşanma sertifikaları
 • Askerlik işlemleri
 • Ayniyet belgesi gibi işlemlerini gerçekleştirir.

Bunun yanında Bosna Hersek Fahri Konsolosluğu, Türkiye ve Bosna Hersek arasında dış temsilcilik görevini yürütürken; iki ülke arasındaki ticari, ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek için de hizmet verir.

İtalya Bursa Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

İtalya Bursa Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de oturan İtalyan vatandaşlarının, konsolosluk işlemlerini yürütürken; İtalyan vatandaşlarının, süresi bitmeye yakın olan pasaport sahiplerinin, pasaport yenileme işlemlerini gerçekleştirir.

Pasaport yenileme işlemi gerçekleştirilirken;

 • Pasaport yenileme başvuru formu
 • Biometrik standartlarda 2 adet biometrik fotoğraf
 • 18 yaş altı bireyler için, noterden onaylı muvafakatname

Bunun yanında İtalya’ya seyahat etmek için İtalya vizesi başvuru formu hem Türkçe hem de İngilizce olarak doldurulur. Başvuru formu 36 sorudan oluşur ve her bir sorunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olması gerekir.

Bursa İtalya Fahri Konsolosluğu Adres Bilgisi ve Telefon Numarası ile Çalışma Saatleri Nelerdir?

Bursa İtalya Fahri Konsolosluğu; hafta içi her gün 10.00-17.00 saatleri arasında konsolosluk hizmetleri için görev başındadır. İtalya Fahri Konsolosu Oya İzmirli’dir. Panayır Mahallesi, Olgulu Caddesi Başaran Sokak Diniz Apartmanı No: 2 D.1’de hizmet veren konsolosluk, Osmangazi’dedir.

Bursa’da bulunan İtalya Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını kabul etmek ya da vize vermek gibi hizmetleri yoktur. Fahri Konsolosluk, Türkiye’de ikamet eden İtalyan vatandaşlarına; pasaport yenileme, doğum ve ölüm belgesi, evlilik ve boşanma, askerlik, kimlik kartı yenileme gibi hizmetler sunar.

Bursa Litvanya Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri Nelerdir?

Litvanya Fahri Konsolosluğu, Litvanya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’na bağlı olarak, Litvanya’ya seyahat planı yapan Litvanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini gerçekleştirir.

Pasaport yenileme, evlenme ve boşanma belgeleri, doğum ve ölüm belgeleri, askerlik, nüfus kayıt, kimlik kartlarının yenilenmesi gibi konsolosluk işlemleri, Türkiye’de yaşayan Litvanyalı vatandaşlar için sunulur.

Bunun yanında, Türkiye’de yaşayan Litvanyalı vatandaşlar, hukuki işlemlerin çözümlerini de yine konsolosluk aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

Belçika Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Ediyor mu?

Belçika Fahri Konsolosluğu belirli günlerde ve saatlerde, konsolosluk hizmetlerini sunar. Belçika’nın Bursa Fahri Konsolosu Mehmet İbrahim Hızalan’dır. Belçika Fahri Konsolosluğu, vize başvurusu hizmetlerini vermez.

Vize başvuruları için; Belçika Dışişleri Bakanlığı’nın resmî web sitesi kullanılır. Belçika’nın resmî web sitesinde bulunan online vize başvuru formu doldurularak, vize işlemleri başlatılır. Vize onay süreci, sadece Belçika Büyükelçiliği ve Konsolosluğuna aittir.

Belçika Schengen vize başvurusu yapacak kişiler, online başvuru yaptıklarında; online formu doldurarak, sistemden otomatik olarak barkod ve refereans numarası alır.

Kosova Bursa Fahri Konsolosluğu’na Nasıl Ulaşılır?

Bursa Kosova Fahri Konsolosluğu; Dosab Nilüfer Sokak No: 5 Osmangazi adresinde hizmet verir. Kosova Fahri Konsolosu Fahrettin Gülener’dir.

 • Telefon numarası: +90 224 261 01 90
 • Faks numarası: +90 224 261 09 71

Belçika Bursa Fahri Konsolosluğu Telefon Numaraları

Belçika Bursa Fahri Konsolosluğu iletişim numaraları telefon ve faks numaralarından oluşur.

 • Telefon numarası: +90 224 232 27 00
 • Faks numarası: +90 224 233 77 41
 • E-posta adresi: ibrahim@hizalan.com

Belçika Fahri Konsolosluğu; Zübeyde Hanım Caddesi No. 5 Osmangazi adresinde hizmetlerini sürdürür.