Turistlerin uğrak adresi haline gelen Bodrum, konsolosluklara da ev sahipliği yapar. Nitekim yurtdışından seyahat eden vatandaşların konsolosluk bünyesinde işlem görmeleri esas alınır. Bu anlamda yetkili olan Bodrum Fahri Konsolosluğu Dışişleri Bakanlığı onayı üzerinden hizmet verir.

Fahri Konsolosluk Nedir?

Merak edenlerin önceliği fahri olan konsoloslukları değerlendirmek ve bunun üzerine işlem görmektir. Bodrum Fahri Konsolosluğu randevularına geçmeden önce yetkili mercilere dair:

 • Büyükelçisi bulunmayan ülkelere dair vize işlemi gören merkezler olduğunu belirtmek gerek.
 • Dış İşleri Bakanlığı mensubu olmayan kişiler bu alanda işlem görmektedir.

Sonuç olarak sadece vize değil pasaport ile kimlik belgelerine dair çeşitli işlemlere yer verilir. Sadece söz konusu vatandaşlık olduğu zaman fahri yerine Başkonsolosluk üzerinden işlem görülür. Aynı şekilde Büyükelçilik üzerinden de vatandaşlık şartları ile başvuruları değerlendirmeye alınır.

Alman Fahri Konsolosluğu Bodrum

Bodrum Fahri Konsolosluğu için ilk etapta iletişim bilgilerine yer verilmiş ve randevu işlemleri için dikkate alınması istenmiştir. Bu anlamda aranması gereken numara 0 252 363 92 85 olarak paylaşılır ve çevrilir çevrilmez operatörlere bağlanmanız esas alınır.

Sadece iletişim numarasında değil aynı zamanda e-mail adresine de yer verilmiştir. Tüm bunların arkasından çalışma saatleri gelir. T.C. vatandaşları Fahri Konsolosluk işlemlerine sadece hafta içi randevu alarak geçebilir. Bunun için belirlenen saatler ise 09.00 ile 17.00 şeklindedir.

İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu

Bodrum Fahri Konsolosluğu sadece Almanya seyahatlerine ilişkin başvuruları değerlendirmeye almaz. Ardından İngiltere vize prosedürlerinin de üzerinde durulur ve uygun olanların başvurularına yanıt verilir. Bunun için:

 • Vize başvuru formu doldurulur ve seyahati destekleyen belgeler talep edilir.
 • Belge ibrazına dair randevu almanız ve başvurunuzu yapmanız gerekir.

Konsolosluk bunun için telefon ile e-mail paylaşımında bulunur. Hatta resmi siteden de online başvuruya yer verilebilir. Bunun için bir de günlere göre aktif olan süreler açıklanmıştır. Şöyle ki:

 • Pazartesi ile Cuma günü için 14.00 – 16.00 aralığına yer verilir.
 • Salı – Perşembe için de 09.00 ile 12.30 aralığını dikkate almak gerekir.

Avusturya Fahri Konsolosluğu Bodrum

Muğla sınırları içerisinde bulunan Bodrum Fahri Konsolosluğu çeşitli ülkeler üzerinden başvuruları değerlendirir. Söz konusu Avusturya ise seyahati destekleyen tüm belgeleri hazırlamak ve ardından randevuya geçmek gerekir. Randevulara dair iletişim bilgilerini ele alarak harekete geçebilirsiniz.

Sadece hafta içi Pazartesi – Cuma günleri aralığında randevuya geçilmesi gerekir. Bunun yanı sıra resmi ile dini tatilleri de değerlendirmeye almalısınız. Şöyle ki Kutsal Cuma, Paskalya ve Ramazan Bayramı şeklinde tüm tatil takvimlerine yer verilir ve bunun üzerine randevuya geçmeniz istenir.

Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu

Bodrum Fahri Konsolosluğu Muğla sınırları içerisinde yer alır ve resmi tatil günlerinde kapalıdır. Bu duruma uygun olacak şekilde randevuya geçilmesi önem arz eder. Almanya seyahatlerine dair öncelikle:

 • Vize başvuru formuna ulaşmanız ve eksiksiz olarak bilgilerinizi sıralamanız istenir.
 • Seyahat amacına uygun olan evraklar dahilinde başvurunuzu yapmanız beklenir.

Almanya vizesi almak isteyenlere turistik, ticari ve aile ziyareti gibi ayrı sınıflar belirtilir. Her birine özel belgelere ihtiyaç duyulur ve ardından harç ödemeleri gelir. Böylece başvurunuz yetkili merkezlerce değerlendirilir ve birkaç iş günü içerisinde sonucu öğrenmeniz esas alınır.

Belçika Bodrum Fahri Konsolosluğu

Yurtdışı seyahatlerine dair şehrinizde bulunan konsoloslukları öğrenebilir ve bizzat başvuruya geçebilirsiniz. Bodrum Fahri Konsolosluğu bunlar arasında yer alır ve Belçika seyahatlerine dair değerlendirilir. Ülkeye seyahatte vize başvuru formuna sahip olmanız ve doldurmanız istenir.

Formun ardından gelen seyahat sağlık sigortası, pasaport ve kimlik belgelerini de eksiksiz olarak ibraz etmeniz önemli. Ancak belgelerin eksiksiz ve hatasız olması üzerine sonuç alınabilir. Bu şekilde hafta içi alınan randevulara geçilir. Bizzat olacak şekilde başvurunuzu yapmanız beklenir.

Fahri Konsolosluklar

Bodrum Fahri Konsolosluğu adres ile iletişim bilgilerine resmi siteden ulaşmanız kolay olacaktır. Bunun üzerine randevuya netlik kazandırabilir ve ülke seyahatlerine yön verebilirsiniz. İlk etapta:

 • Aktif telefon numarası +90 252 348 37 29 şeklinde paylaşılır.
 • E-posta adresi dahilinde de soru ya da görüşler bildirilebilir.

Bodrum Konsolosluk vize prosedürlerine dair önemli bir yere sahip. Şöyle ki T.C. vatandaşlarının parmak izi uygulamaları ve belge ibrazı adına yetkili mercilere başvurması önem arz eder. Ancak bu adımlar üzerine seyahat edecekleri ülkelerde geçerli vizelerini almaları mümkün hale gelir.

Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu Nerede?

Almanya’ya seyahat edecek vatandaşlar bulundukları il veya ilçede yer alan konsolosluklara yöneliyor. Aynı zamanda Alman vatandaşları sorunlara veya seyahatlere dair aynı merkezlerden danışmanlık hizmeti alabiliyor.

Bu alanda çalışma gösteren Bodrum Fahri Konsolosluğu adı üstünde Muğla sınırları içerisinde yer alır. Bitez’de bulunan merkeze giriş sırasında randevular dikkate alınır. T.C. vatandaşlarının:

 • Aktif telefon numarası üzerinden randevu işlemlerini tamamlamaları mümkün olacaktır.
 • Randevuya dair e-posta adresi de paylaşılır.

E-mail yerine telefon üzerinden sonuç almak daha kısa sürecektir. İşlemleri hızlandırmak adına tercihinizi bu yönde yapmanız en doğrusu olacaktır.

Neticesinde turistik ya da ticari amaçla seyahate geçebilirsiniz. Aynı şekilde transit seyahatler ya da aile ziyareti adına da ayrı vize prosedürlerinin üzerinde durulur. Uygun olan T.C. vatandaşları birkaç iş gününe kadar vize başvurularına yanıt alarak harekete geçebilir.

Bodrum Fahri Konsolosluğu İşlemleri

Bodrum Fahri Konsolosluğu Muğla bölgesinde yer alır ve vatandaşların yurtdışı seyahatlerine dair bu merkezden başvurulara geçmeleri istenir. Aynı şekilde yurtdışında gelen vatandaşlar da konsolosluk bünyesinde seyahatlerine yön verebilir.

Sadece vize işlemlerine dair Fahri Konsolosluk randevularına yer verilmez. Bunun ardından gelenler:

 • Evlilik ile pasaport işlemleri için yetkili mercilere yönelmeniz gerekebilir.
 • Belge tasdiki ile vatandaşlık başvuruları da aynı merkezden ele alınır.

Sonuç olarak tüm bu işlemler belli başlı şartlar dahilinde ele alınmalıdır. Örneğin Almanya vatandaşlık için en az 8 sene kalma sınırına yer verilir. Söz konusu evlilik ise en az 3 yıl ülkede ikamet edilmelidir. Bunun gibi prosedürlerin her biri açıklanmıştır ve uygun olanlar konsolosluk randevuları ile işlemlere geçer.