Antalya konsolosluğu olarak Antalya’da birçok ülkenin temsilciliği görev yapar. Antalya ilinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Rusya’nın başkonsoloslukları bulunur. Almanya, İngiltere, Kazakistan ve Ukrayna’nın ise konsoloslukları vardır.

Antalya Alman Konsolosluğu Görevleri Nelerdir?

Antalya Başkonsolosluğu Antalya ve belli bölgelerde görev yapar. İzmir Başkonsolosluğu’na bağlı olarak hizmetlerini sürdüren Alman konsolosluğu görev bölgesi Antalya, Burdur ve Isparta illeridir.

Antalya Alman Konsolosluğu’nun vize bölümü olmamakla birlikte, vize ve Almanya oturum izinleri gibi işlemler için İzmir Başkonsolosluğu’na başvuru yapılması gerekir.

Antalya’da ikamet eden Alman vatandaşlarının belge tasdiki (apostile), askerlik, aynıyet belgesi, evlilik ve boşanma, doğum ve ölüm belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemleri gerçekleştirir. Almanya bir Schengen bölgesi üye ülkesi olduğundan, vize işlemleri Schengen kriterlerine uygun olarak yapılır.

Antalya Alman Konsolosluğu Telefon Numarası Hangisidir?

Antalya Başkonsolosluğu çalışma saatleri ve günleri belirlidir. Antalya Alman konsolosluğu ile vize başvuruları ve diğer konsolosluk hizmetleri için telefon numaraları ile iletişim kurulabilir.

 • Telefon numaraları: +90 242 314 11 01 ve +90 242 314 11 02
 • Faks numaraları: +90 242 321 69 14
 • Almanya faks numarası: +49 30 5000 67268

Sadece acil durum ya da hayati tehlike arz eden durumlarda acil telefon hattı kullanılır. Ancak acil durum hattında vize ya da pasaport işlemleri hakkında herhangi bir bilgi verilmez. Sadece doğal afet, hayati tehlike gibi durumlarda acil telefon hattı kullanılır.

Acil telefon hattı:

 • Pazartesi-perşembe günleri arasında saat 17.15 saati sonrası
 • Cumartesi ve pazar günleri ise 24 saat aranabilir.
 • Cep telefonu: +90 532 283 36 33 (Türkçe iletişim için)
 • Cep telefonu: +90 532 283 36 34 (Almanca iletişim için)
 • Türkçe faks: +90 242 321 69 14
 • Almanca faks: +49 30 5000 67268

Antalya Alman konsolosluğu; Çağlayan Mahallesi Barınaklar Bulvarı Numara 54 adresindedir. Konsoloslukta Wolfgang Wessel konsolos olarak görev yapar.

Antalya Alman Konsolosluğu E-Posta Adresi Nedir?

Antalya konsolosluğu iletişim numaraları ve e-posta adresi bellidir. Alman Antalya konsolosluğu e-posta adresine; Alman konsolosluğunun resmî sayfası üzerinde bulunan e-posta bölümünden direkt olarak ya da info@antalya.diplo.de adresinden giriş yapılabilir.

Antalya Rus Konsolosluğu Randevu Alma Nasıl Yapılır?

Rusya Antalya konsolosluğu belirli gün ve saatlerde hizmet verir. Başkonsolosluk vize başvurusu ve diğer hizmetlerde, randevu sistemiyle çalışır. Randevu alınmadan hiçbir vize başvurusu işleme alınmaz.

Vize başvuruları; sadece konsolosluğun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Bunun yanında e-vize işlemleri sadece; St. Petersburg ve Leningrad bölgesi için gerçekleştirilebilir.

Hem Türk vatandaşları hem de diğer ülke vatandaşları, Rusya’da Leningrad ve St. Petersburg’a giderken, elektronik vize alarak; tek girişli, ticari vize, turistik vize alabilir. Elektronik vize için; Rusya Dış İşleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden vize randevu formu doldurulur. Gerçekleştirilecek seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden randevu formunun doldurulup gönderilmesi gerekir. Form doldurulduktan sonra dijital fotoğraf eklenir ve başka hiçbir belgeye ihtiyaç duyulmaz.

Bunun yanında elektronik vizelerde; düzenleme tarihi itibariyle, en fazla 30 gün süre verilir ve giriş tarihiyle birlikte en fazla 8 günlük kalma hakkı verilir.

Antalya Rusya Başkonsolosluğu İletişim Numaraları Nelerdir?

Rusya Antalya konsolosluğu, belirli gün ve saatlerde hizmetlerini sürdürür. Bu belirli gün ve saatlerin dışında hizmet verilmez. Aynı zamanda resmî tatil günleri ve Rusya’nın kendi özel günlerinde de başkonsolosluk görev yapmaz.

 • Konsolosluk hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet verir.
 • Vize işlemleri her gün sadece 09.00-13.00 saatleri arası yapılır.
 • Ziyaretçi kabul saatleri 09.00-13.00 saatleri arasındadır.

Rusya vize başvuruları, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş, vize işlem merkezleri tarafından yapılır. Her ilden gelen başvurular, direkt olarak kabul edilmez ve yetkili vize başvuru merkezleri ile gerçekleştirilir.

Antalya Alman Konsolosluğu Online Randevu Nasıl Gerçekleştirilir?

Antalya konsolosluğu hizmetlerini almak için, belirli saatlerde ve günlerde başvuruları gerçekleştirmek gerekir. Antalya Alman Konsolosluğu’ndan online randevu alınarak, vize işlemleri gerçekleştirilebilir. Online randevu sistemi sadece Antalya, Isparta ve Burdur illeri için geçerlidir.

Antalya’da Hangi Fahri Konsolosluklar Bulunur?

Antalya konsolosluğu dışında fahri konsolosluklar da Antalya’da görev yapar. Avusturya, Belçika Krallığı, Brezilya, Belarus, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Kosova, Letonya, Litvanya, Moğolistan, Makedonya, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya ve Slovakya, fahri konsoloslukları bulunan ülkelerdir.

Antalya Rusya Başkonsolosluğu Hangi Görevleri Yürütür?

Antalya konsolosluğu arasında Rusya başkonsolosluğu da bulunur. Rusya Başkonsolosluğu, Rusya Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı şekilde hizmetlerini gerçekleştirir. Rusya’ya seyahat etmek isteyenler için vize başvurularının gerçekleştirildiği başkonsolosluk görev yeri olarak her ilden başvuruları kabul etmektedir.

Antalya’da ikamet eden ya da Antalya’ya gelmiş Rus vatandaşlarının her türlü konsolosluk işlemlerinin gerçekleştirildiği başkonsoloslukta vize başvurularının alınması, evlilik ve boşanma, doğum ölüm belgesi gibi birçok farklı alanda hizmet verilir.

Antalya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İletişim Numaraları Hangileridir?

Antalya konsolosluğu arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu bulunur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu; Güzeltepe Mahallesi Barınaklar Bulvarı, Doktorlar Sitesi E Blok No: 142/1 Muratpaşa’da bulunur.

Konsolosluk iletişim numaraları ise şu şekildedir:

 • Telefonlar: +90 242 316 30 36 ve +90 242 336 30 36
 • Faks: +90 242 316 30 37

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosluk görevi ise Mustafa Kemal Beyazbayram tarafından yürütülmektedir.