Almanya Büyükelçiliği Ankara

Almanya Ankara Büyükelçiliği, Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan eski büyükelçilikler bölgesinde, İtalya ve Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği arasında yer almaktadır. Vize, oturum, pasaport işlemleri konusunda başvuru yapabilirsiniz.

Bazı durumlarda Ankara Almanya Büyükelçiliği için randevu almanız gerekebilir. Telefonla randevu almak için 0312 911 29 30 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Randevusuz başvurular hiç bir şekilde kabul edilmemektedir. Dilerseniz Online Randevu Talep Formunu kullanabilirsiniz.

Hangi durumlarda Almanya konsolosluğuna randevu almanız gerekiyor?

  • Almanya’ya doksan günden az yapacağınız vize başvurularınız için.
  • Almanya’ya doksan günden fazla yapacağınız konaklama veya seyahatleriniz için.
  • Almanya oturum kartı başvurusu ve yenileme veya Almanya ülkesine geri dönüş için.
  • Almanya aile birleşimi talepleriniz için.
  • Soyadı Beyanı ve Evlenme Ehliyet Belgesi
  • Belgeleme ve Tasdik İşlemleri
  • Pasaport veya pasaport kaybı, çocuk pasaportu, geçici pasaport, kimlik, süresi dolan pasaport ve kimlik yenileme başvuruları.

Bu gibi durumlarda başvurunuzu doğrudan Almanya Konsolosluğu’na randevu alarak yapabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu Ankara’nın Görev Alanında Yer Alan İller

Ankara için belirlenmiş illerin dışında ikamet eden kişilerin şehirlerinin bağlı olduğu büyükelçiliğe başvurması gerekmektedir. Aksi halde yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Bu yüzden istenmeyen bir durumla karşılaşmamak için şehrinizin hangi büyükelçilikte işlem yapabildiğine çok dikkat edilmesi ve titiz davranılması önemlidir.

Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak’ta ikamet edenler başvurularını yapabilirler.

Almanya Konsolosluğu Ankara Adres ve İletişim Bilgileri

Almanya Konsolosluğu, Ankara’da neredeyse bütün dış ülkelerin Büyükelçiliklerinin bulunduğu Kavaklıdere’de yer alıyor. Kızılay ile Tunalı arasında yer alan bu bölgeye ulaşım da oldukça kolay. Açık adres olarak Atatürk Bulvarı No. 114, Kavaklıdere, 06680 Ankara olarak bildirilen adres Almanya Büyükelçiliği Ankara’nın adresidir. Eğer Ankara Almanya Konsolosluğu Ankara birimini arıyorsanız giriş adresi Paris Cad. No: 29. PK: 06540, Kavaklıdere / ANKARA. Telefon numarası 0312 455 51 00

Menü