Ankara’da pek çok ülkenin konsolosluğu ve büyükelçiliği bulunmaktadır. Bunun sebebi olarak elbette Ankara’nın bürokratik bir şehir olması ile beraber başkent olması da etkilidir. Ankara bu açıdan önemli bir kent olup Ankara Büyükelçiliği olarak pek çok büyükelçilik burada yer almaktadır.

Ankara Büyükelçiliği seçenekler odlukça fazladır. Özellikle Ankara’nın merkezinde ve belli bir çevrede yer alan büyükelçiliklerin sayısı fazladır. Sizin gereksinim duyduğunuz hangi ülkenin büyükelçiliği ise oraya gitmeniz mümkündür ve bulunması zor yerlerde olmaması nedeni ile de uygun görülmektedir.

Ankara Konsolosluk Numara

Ankara Büyükelçiliği ile birlikte Ankara konsoloslukları da odlukça fazladır. Genellikle konsolosluklar sadece vize işlemlerine bakarlar ve büyükelçilik her zaman vize süreçlerini yönetmezler. Bazı durumlarda ise Ankara Büyükelçiliği içerisinde de birtakım örnekleri olduğu gibi konsolosluklar yer alabilmektedir. Ancak bu her zaman geçerli olmayıp bazı durumlarda konsolosluklar farklı yerlerde de olabilmektedir. Ankara Konsolosluk numara için ise her birinin numarasının farklı olduğunu bilmek gerekmektedir.

Numaralar konsolosluğa göre değişir. Yani ülke bazında değişim göstermektedir. Ankara Büyükelçiliği ve seçenekleri genellikle yakın olmaları nedeni ile ulaşımın kolay olması açısından bizzat gitmek de mümkündür. Ancak gerekli durumlarda internet üzerinden telefon numarası imkânı da bulunmaktadır.

Ankara Konsolosluğu Telefon Numarası

Ankara Büyükelçiliği telefon numarası gibi Ankara Konsolosluğu telefon numaraları da bulunmaktadır. Genellikle numaralar ayrı ayrı olmakla birlikte büyükelçilikler çok yoğun çalışmakta olup aynı amaca hizmet etmemektedirler. Bu nedenle telefon yoğunluğu olmaması açısından konsolosluk süreci ve telefon numarası farklı olmaktadır.

Ankara Konsolosluğu telefon numarası ülke bazında değişim göstermektedir. Her ülkenin numarası farklı olup bu hatlar ile konsolosluğa direkt bağlanmak mümkün olmaktadır. Ankara Konsolosluğu ve ülkeler bazındaki her konsolosluğun genellikle birden fazla numarası bulunmaktadır. Bu da iletişim sürecini kolaylaştırmaktadır.

Ankara Konsolosluğu İletişim

Ankara Konsolosluğu iletişim yöntemleri birbirinden farklıdır. Aynısı Ankara Büyükelçiliği için geçerlidir. Ankara Büyükelçiliği numaraları da birden fazla olmaktadır ve aynı zamanda mail adresleri de bulunabilmektedir. Ankara Konsolosluğu iletişim seçenekleri numara ve mail adresleri olduğu gibi internet sitesinden bunun gibi bilgileri edinebilmek de mümkündür. Aynı zamanda konsolosluğun ve aynı şekilde de Ankara Büyükelçiliği internet sitesinde de hem adres hem numara bilgileri yer almaktadır.

Her Ankara Büyükelçiliği internet sitesinde gerekli bilgiler bulunmakta olup özellikle başvuru için diğer şehirlerden gelenler Ankara’yı tanımıyor ise bu durumda adres ve telefon bilgileri oldukça önem arz etmektedir.

Ankara Konsolosluk Randevu Alma

Ankara konsolosluğundan randevu alabilmek için internet sitesini ziyaret etmek gerekmektedir. Çoğu Ankara Büyükelçiliği ve Ankara Konsolosluğu sitesinde randevu alınabilecek bir bölüm bulunur. Bu bölüm sayesinde vize randevusu alabilirsiniz. Gün ve saat belirleme imkânı olması nedeni ile oldukça avantajlıdır. Ancak bazı ülkelerinde konsolosluklarında bu bulunmamaktadır.

Ancak bazı ülkelerde bu süreci Ankara Büyükelçiliği veya Ankara Konsolosluğu yürütmemektedir. Bazı ülkeler konsolosluklar kapsamında birtakım firmaları le anlaşır ve bu firmalar vize sürecini yönetir. Bu firmalar ek ücret alsa da bazı durumlarda tek çözüm bu firmalar olmaktadır.

Bu nedenle aslında vizeleriniz daha hızlı sonuçlanmaktadır ve konsolosluğun üzerinden ciddi bir yük alınmaktadır.

Türkiye Ankara Konsolosluk Numarası

Türkiye Ankara konsolosluk numarası konsolosluk bazında değişmekle birlikte Ankara alan kodu ile aranmalıdır. Bu sık unutulan bir durum olup genellikle arandığında yanlış numara olarak gözükmektedir. Özellikle şehir dışından arıyorsanız buna dikkat etmeniz önem arz etmektedir.

Her ülkenin kendi konsolosluğu kendi Ankara Büyükelçiliği bulunmaktadır ancak her birinin numarası birbirinden farklı olmaktadır bu nedenle net bir yorum yapmak mümkün değildir.

Ankara Konsolosluk İletişim

İletişim numarası için genellikle Ankara Büyükelçiliği ve Ankara Konsolosluğu birden fazla numaraya sahiptir. Her numarayı deneyebilirsiniz çünkü pek çok insan aramaktadır ve meşgul olunabilmektedir. Bu nedenle ek numara bulunmaktadır. Bunun dışında bizzat iletişim adresi ve bazı durumlarda da mail adresi gibi seçenekler bulunabilmektedir.

Özellikle Ankara’da yaşamıyorsanız ancak konsolosluğa gelmeniz gerekiyorsa bu durumda yapmanız gereken önceden adresi net bir biçimde öğrenmektir.