Almanya’da Banka Hesabı Açmak

Almanya vizesi işlemleri nasıl yapılır?

Almanya’da güzel bir gelecek planı yaptınız ve evinizi, işinizi doğup büyüdüğünüz ülkeden buraya taşıyacaksınız. Yapmanız gereken ilk şey iş ve kalacak bir yer ayarlamak olacaktır. İşiniz buldunuz ve yeni evinize yerleştiniz diyelim, artık gerekli olan tek şey bir banka hesabı açmak ise yapmanız gerekenler çok kolay. Ülkenizde işleyen prosedüre hakimseniz çok fazla endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü Almanya’da banka hesabı açmak ve hesap sahibi olmak da benzer bir prosedür gerektirecektir.

Bankaya Gitmeden Hesap Açılır Mı?

Almanya’da ikamet eden kişilerin Alman ya da Türk vatandaşı olması fark etmeksizin bir banka hesabına ihtiyacı vardır. Bu hesap yardımıyla günlük işlerini halledebilir, para gönderebilir ya da çekebilirler. Fakat bu işler için bankaya gitmekle uğraşmak istemiyor olmanız mümkündür. Bazı bankalar bu gibi durumlar için müşterilerine online işlemler sunabilmektedir. Çevrimiçi şekilde kimlik tespiti yaparak banka hesabınızı açtırabilirsiniz ve üstelik bu işlem için evinizden çıkmak zorunda değilsiniz.

Avrupa Bankalarında Hesap Açma

Avrupa bankalarından hesap açtırmak gerekli belgeler sağlandığında oldukça kolaydır. Almanya’da banka hesabı açmak için Almanya’da yaşıyor olmak yeterlidir. Pasaportunuzla ilgili bankaya başvurup kimliğinizi doğrulattığınız sürece çok kısa sürede hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Almanya’da Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Almanya’da banka hesabı açma ve hesap sahibi olma gibi işlemler için öncelikle size uygun bankayı seçmelisiniz. Almanya’da yaşamıyor fakat para alıp gönderirken zorluk yaşıyorsanız online bankaları kullanabilir ve çoklu döviz hesabıyla işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer halihazırda Alman vatandaşıysanız ya da Almanya’da yaşamaya başladıysanız bu iş çok daha kolaydır. Alman vatandaşları sadece kimlik belgeleri ile bile hesap açtırabilir. Almanya’da yaşayan bir Türk vatandaşı iseniz ise oturma izniniz, pasaportunuz ve aylık gelirinizi gösteren bir maaş bordrosu ile başvuru yapıp hesabı açabilirsiniz.

Kimler Banka Hesabı Açabilir

On sekiz yaşını doldurmuş herkes rahatlıkla banka hesabı açabilir. Bu konuda istenilen belgeler tamamlanıp doğru şekilde teslim edildiği takdirde sıkıntı yaşamadan hesap sahibi olabilirsiniz. Bazı bankalar 18 yaşından küçüklerin de hesap açmasına izin verebilmektedir. Fakat bu tarz durumlarda velisinin kimliği ve izin verdiğine dair imzası gerekmektedir.

Almanya’da Öğrenci Banka Hesabı Açmak

Almanya’da banka hesabı açmak özellikle öğrenciler için oldukça kolaydır. Bu konuda Alman bankaları öğrencilere oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bunlardan ilki öğrencilerden işlem ücreti almamasıdır. ATM’lerde yapacağınız tüm işlemler öğrenciler için ücretsizdir. Ayrıca pek çok banka hesap açtırırken de öğrencilerden para talep etmemektedir.

Alman Banka Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Almanya’da banka hesabı açmak her ne kadar kolay olsa da dikkat etmeniz gereken birkaç küçük detay işlerinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Dikkat etmeniz gereken ilk şey ATM’lerin kolay bulunabilir olmasıdır. Bunun için en çok ATM’ye sahip bankayı tercih etmelisiniz. Ayrıca işlem ücretleri, size sundukları online işlem olaylıkları ve müşteri hizmetlerinin kalitesi de önemli detaylar arasındadır.

Leave a Reply