Almanya yatırımcı vizesi ile yatırımcı olarak giriş yaparak ülkede maddi girişimde bulunma fırsatını elde edebilirsiniz. Yatırımcı fırsatlarının değerlendirilmesi geçmiş senelerde çok daha zor bir biçimde ilerlemekteydi. Son senelerde yatırımcı koşullarının da yenilendiği ayrıca bildirilmelidir.

Yatırımcı vizesi almak için yapmış olduğunuz ilk başvurunun ret yanıtı alması durumunda, bir sonraki başvurunuzu alanında uzman olan bir firma üzerinden gerçekleştirmeniz sizin için daha verimli bir sorun getirecektir. Danışmanlık firmaları vize başvuru evraklarının derlenmesinden yetkililere sunulmasına kadar her aşamada sizin yanınızda olacaktır.

Almanya’da Oturum İzni Almak İçin Ne Kadar Yatırım Yapmalıyım?

Almanya yatırımcı vizesi almak isteyen kişilerin dikkate alması gereken bir diğer husus da başvuru formunun eksiksiz biçimde doldurulmasıdır. Başvuru formunun doldurulması sırasında kimlik bilgileri, adres verileri, iletişim bilgileri, pasaport verileri sunulmalıdır. Başvurunuzu yaparken 2 adet de biyometrik fotoğraf sunmanız gerekmektedir. Fotoğrafların son 6 aya ait olması ve arka planının tek renk olması gerekmektedir.

Almanya yatırımcı vizesi düzenleme adımlarından istifade ederken kişilerin maddi hesapları yakından incelenecektir. Maddi kaynağın ne olduğuna ilişkin detaylı bir inceleme yapılacaktır. Yapılacak olan yatırımın fizibilite raporları da incelenecektir.

Ayrıca Almanya’nın katma değerine ne derece katkı sağlayacağı konusunda da eşsiz bir bilgilendirme sunulmalıdır. Geçmiş senelerde kişilerin yapacakları yatırımın 5 Alman vatandaşına iş sağlama zorunluluğu vardı. Son dönemlerde bu kuralın da gevşetildiğinin ayrıca bildirilmesi gerekir.

Alman Vatandaşı Olmak İçin Ne Kadar Yatırım Yapmak Lazım?

Almanya yatırımcı vizesi almak isteyen kişilerin 250 milyon EURO değerinde bir girişimde bulunarak oturum izni almasına imkan tanınmaktadır. Oturum izninin 5 sene boyunca yenilenmesinin hemen sonrasında süresiz oturum talep etme hakkınız vardır.

Bunun akabinde de vatandaşlık için başvurunuzu iletme fırsatını yakalayacaksınız. Yatırımcı vizesinde asıl kıstas Almanya’nın katma değerine bir destek sunulup sunulmayacağının incelenmesidir.

Yatırımcı vizesinden istifade ederek vatandaşlık almak isteyen kişilerin sabıka kayıtları detaylıca incelenecektir. Daha öncesinde bu konuya ilişkin bir sabıkası olan kişilerin Alman vatandaşlığına kabul edilmesinin oldukça zor olduğunun da bildirilmesi gerekir. yatırımcı vizesi alma adımlarında ülkeye entegrasyon konusu da incelenmektedir. Yatırımcıların Almancaya hakim olması da ana kıstaslar arasında kendini göstermektedir.

Ankara Antlaşması Nedir Almanya?

Almanya yatırımcı vizesi almak isteyen kişilerin girişimlerine ilişkin detaylı bir bilgi sunmaları gerekmektedir. Ankara Antlaşması da ülkeye yatırımcı – girişimci olarak girecek olan kişilerin daha kolay onay alması için hazırlanan bir protokoldür.

Bu aşamada sunulan fizibilite raporlarının ülke tarafından oldukça detaylı şekilde analiz edileceğinden emin olabilirsiniz. Tam da bu nedenle alanın uzmanı olan danışmanlık firmalarından konuya ilişkin bilgi almak sizin için çok daha verimli bir hal alacaktır.

Almanya Yatırımcı Vizesi Nedir?

Almanya yatırımcı vizesi alınırken davet mektubu işlerinizin daha kolay7 şekilde tamamlanmasını mümkün kılacaktır. Ticari bir girişimden davet mektubunun alınması ya da Alman vatandaşı olan bir yakınınızdan davet mektubunun alınması incelemelerin daha kısa sürede tamamlanmasını mümkün kılacaktır.

Yatırımcı vizesi alma adımların projelendirme safhasında davet mektuplarından fizibiliteye kadar her adımda danışmanlık firmalarına yetki verebilirsiniz. Danışmanlık firmaları sizin gerekli olan tüm belgelerinizin derlenmesi ve başvuru adımının da eksiksiz şekilde yerine getirilmesi için bir fırsat sunacaktır.

Almanya yatırımcı vizesi almak isteyen kişilerin bize ücretini de yatırmaları gerekir. Bu vize ücretinin yatırılması ile beraber başvurunuz incelenmeye başlayacaktır. Başvurunun ret yanıtı alması durumunda vize için yatırmış olduğunuz harç tutarı size iade edilmeyecektir.

Bu durum sadece Almanya’ya özgü değildir. Diğer birçok ülkede de ret yanıtının sonrasında iade yapılmayacaktır.

ABD Yatırımcı Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya yatırımcı vizesi alınırken diğer ülkelerin kıstaslarına da bir göz atabilirsiniz. Bu konuda en rahat koşullara sahip olan ülkelerin başında ABD gelmektedir. Yatırımcıların daha rahat kıstaslardan istifade ederek serbest piyasada şanslarını denemeleri için büyük çaba sarf edilmektedir. Almanya yatırımcı vizesi alınırken yapılan fizibilite çalışmalarının asıl kıstasının ülkenin iş istihdamına ve katma değerine katkı sağlanıp sağlanmayacağıdır.

Yatırımcı vizesi alma adımlarında daha öncesinde bir Avrupa ülkesinden onay almak ve başarılı çalışmalara imza atmak süreci daha kolay bir hala getirecektir.

Almanya’da Şirket Kurulumu İle Ne Kadar Sürede Oturum İzni Çıkar?

Almanya yatırımcı vizesi oturum izni almanız yaklaşık olarak 4-5 hafta içerisinde tamamlanacaktır. Oturum izni alma adımlarında yerel resmi otoriterlerden oturum kağıdınızın güncellenme adımlarını incelemeye devam etmelisiniz. Oturum izninin güncellenmemesi durumunda konumunuzun illegal bir hale geleceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

Şirket kurulum aşamasında özellikle Almanya’nın kanunlarına uygunluk konusunda gerekli olan denetimlerin tamamlanması için bir uzman avukattan destek alabilirsiniz.

Yatırım danışmanlarından ve mali müşavirlerden de bu konuda bilgi almanız imkan verilmektedir. Oturum izni ile alakalı takipler yapılırken 5 sene boyunca oturumunu sorunsuz yenileyen kişilerin süresiz oturum için başvuruda bulunma hakkı da olacaktır.

Vatandaşlık hakkı ve oturum izni için yapılan denetimler çok daha sıkı şekilde yerine getirilecektir. Özellikle oturum izni alan kişilerin ülkeye entegre olup olmayacakları ile alakalı sorunsuz bir sistem geliştirilmektedir. Sabıka kaydından başlayan denetimler oturum hakkı alan kişilerin ülkenin diline hakim olup olmamasını da yakından inceleyecektir. Bu şekilde süresiz oturum hakkı verilirken aynı zamanda ülkenin toplumsal dokusunun bozulmasının da önüne geçilmektedir.